חיפוש באתר

▐המידע נלקח מויקיפדיה  ▐

אִינוּיָאשָה (犬夜叉)
שד למחצה - אביו היה שד ואימו בת אנוש - בן העידן הפיאודלי. לאחר מות אימו, בהיותו קטן, היה צריך לדאוג לעצמו ופיתח אופי מתגונן וקשוח. בתחילה היה אחר אבן ארבע הנשמות כדי להפוך לשד מלא, אך התאהב בקיקיו והסכים להפוך לבן אנוש אך התוכנית לא יצאה לפועל. נפל במלכודת של נאראקו ורותק על ידי קיקיו הגוססת לעץ הזמן למשך חמישים שנה. שוחרר על ידי קגומה, ומאז שניהם נאלצו לאחד כוחות כדי למצוא את רסיסי האבן ולחסל את נאראקו.  אינויאשה הוא אחיו של סשומארו, עמו הוא מסוכסך. מחזיק בחרב טסאיגה, שנאמר עליה שיכולה לחסל 100 שדים במכה אחת בלבד. יעשה הכל עבור חבריו ונקרע בין קיקיו לבין קגומה.


קַגוֹמֶה (日暮かごめ)
נערה בת 15 ובת העידן המודרני. קגומה היא גלגול נשמתה של קיקיו לאחר שזו מתה, ועל כן היא נולדה עם אבן ארבע הנשמות בתוך בטנה, והיא לא יודעת על זה או מרגישה אותה. ביתה הוקם על שרידי המקדש של קיקיו בעידן הפיאודלי. במקדש שבשטח ביתה, ישנה הבאר המאפשרת את המעבר בזמן. קגומה נכנסה לבאר לראשונה, כששד מהעידן הפיאודלי בקרקעית הבאר חש בנוכחות האבן וחטף אותה. השד כבל אותה לעץ הזמן לצד אינויאשה, ומגעה העיר אותו. בהיותה גלגול נשמתה של קיקיו, קגומה הייתה היחידה שהצליחה לשלוף את החץ ולשחררו, על מנת שיציל את חייה. לאחר התנפצות האבן, נאלצים קאגומה ואינויאשה לשתף פעולה על מנת לאסוף את החלקים, לחברם לכדי אבן אחת שלמה, ולבסוף להביס את נאראקו. נלחמת באמצעות חץ וקשת ובעלת כוחות טיהור. כמו כן, קאגומה היא היחידה המסוגלת להפעיל את שרשרת הפקודה שעל צווארו של אינויאשה, המושכת אותו בכוח כלפי הקרקע בכל פעם שקאגומה אומרת "שב!" (אוסווארי), כעונש. לאחר מכן היא מתאהבת באינויאשה ומקנאת בקיקיו, שבכל פעם שדרכיה ודרכי החבורה נפגשות, רגשותיו של אינויאשה כלפיה צפים.


נַארָאקוּ (奈落)
הרשע העיקרי בסדרה. חצי אדם וחצי שד שבניגוד לאינויאשה לא נולד ככזה, אלא החל את חייו כבן אנוש. נאראקו היה בחייו המקוריים שודד ופושע בשם אוֹניגוּמוֹ ונכווה בכל גופו בתאונה, וטופל בידי קיקיו, שבה הוא התאהב. אוניגומו הקריב את גופו והפך אותו למקום משכן לשדים. אלה התמזגו בו ויצרו בתוכו את נאראקו - כאשר בתוך נאראקו עדיין שוכן ליבו האנושי, זהותו כאוניגומו. היה זה שסיכסך בין אינויאשה לקיקיו כדי להשיג לעצמו את אבן ארבע הנשמות, אך נכשל כאשר אינויאשה לא מת מהחץ ששופד בחזה שלו, והאבן נשרפה ביחד עם גופתה של קיקיו. נאראקו מחזיק ברוב רסיסי האבן ובשל ליבו האנושי המאוהב לא יכול היה לפגוע בקיקיו. אך לאחר השינוי שעבר ולאחר שליבו הוצא מתוך גופו, המגבלה הוסרה. מכיוון שליבו האמיתי נמצא מחוץ לגופו, הוא בן אלמוות, לא חשוב כמה פעמים יושמד גופו או כמה פעמים יושחת. נאראקו הוא בעל התגשמויות נפרדות רבות שנוצרו מגופו, מרושע וערמומי, ונדמה שהוא תמיד צעד אחד לפני כולם.


קִיקְיוֹ (桔梗)
הכוהנת שהתאהבה באינויאשה 50 שנה קודם לכן והכניסה לפני מותה את אינויאשה לתרדמת נצח. נפלה במלכודת של נאראקו וריתקה את אינויאשה לעץ הזמן, בטרם מתה מפצעיה. קיקיו הוחזרה למעין מצב ביניים, בין חיים למוות (מה שאומר שהיא ספק חיה ספק מתה בזמן הנוכחי), על ידי המכשפה יאורסו. בהמשך קמה לתחייה, כשהיא עדיין סבורה שאינויאשה אשם במותה, אך כאשר מגלה את התרמית שביצע נאראקו, מצטרפת למלחמה נגדו, כאשר היא פועלת לבדה. קאגומה היא גלגול נשמתה, קיקיו לא אוהבת אותה אך מעריכה את כוחותיה וטוב ליבה. קיקיו נלחמת באמצעות חץ וקשת והיא בעלת כוחות טיהור חזקים. עם זאת, נשארת בעלת רגשות כלפי אינויאשה.


מִירוֹקוּ (弥勒)
נזיר בודהיסטי  בעל חלל אוויר דמוי חור שחור בכף ידו הימנית, הנקרא "מנהרת רוח" (קאזאנה 風穴), שנוצר בשל קללה שנאראקו הטיל על סבו של מירוקו. הקללה עוברת בתורשה במשפחתם, כאשר גורלם הוא בסופו של דבר להישאב לתוך החלל של עצמם. בילדותו, כאשר אביו נשאב לתוך חללו שלו, הנזיר שהציל את מירוקו מלהישאב גם הוא לתוך חללו של אביו, לוקח אותו תחת חסותו ומגדל אותו. הנזיר רודף שמלות ומציע לכל אישה יפה אותה הוא פוגש להוליד לו ילד, ובעל נטייה למשש את ישבני הנשים. לנזיר כוחות טיהור והוא נלחם בעיקר באמצעות מנהרת הרוח, אליה הוא מסוגל לשאוב הכל מלבד החרקים הארסיים של נאראקו, המסוכנים מאוד עבורו. לעתים קרובות מדמה חיסול שד שלא היה קיים מעולם בכפרים, על מנת שיקבלו ארוחה ומיטה חמה. בהמשך מצטרף לחבורתו של אינויאשה ומהווה את קול ההגיון.


שאנְגוֹ (珊瑚)
מחסלת שדים אנושית. נאראקו השתלט על אחיה קוהאקו, גרם לו לרצוח את משפחתו ולפצוע את שאנגו, בכוונה להרוג אותה. נאראקו האשים במעשה את אינויאשה ושאנגו יצאה להורגו על מנת לנקום. לאחר שהאמת יוצאת לאור, שאנגו מצטרפת לחבורה ביחד עם קירארה, שדת חתול ובת לווייתה, בשאיפה לחסל את נאראקו השקרן. אחיה מוחזק חי על ידי רסיס אבן, שאסור שיופרד ממנו כי אחרת הוא ימות.


שִיפוֹ (七宝)
 שד שועל צעיר. שיפו התייתם כאשר אביו נרצח על ידי האחים רעם. לאחר מכן הצטרף לחבורתו של אינויאשה, שמציק לו ספק ברצינות ספק בצחוק.


סֶשוֹמַארוּ (殺生丸)
אחיו הגדול למחצה (רק אותו אבא) של אינויאשה, שד כלב מלא. למרות הקשר המשפחתי הוא שונא את אינויאשה, בשל חציו האנושי, ורואה בו חרפה לזכר אביו. הוא מחזיק באחותה ההפוכה של טסאיגה> טנסאיגה - החרב שיכולה להציל 100 אנשים במכה, וטוקיג'ין - חרב שחושלה מניבו של השד שהצליח לשבור את טסאיגה. ג'אקן ורין הם בני לווייתו. סשומארו אדיש, שקט וחזק מאוד, וניתן לדעת איזו סוג דמות הוא לפי משמעות שמו: "הרג שלמות" (Killing Perfection).


קִירָארַה (雲母)
בת לוויתה הנאמנה של שאנגו. שדת חתול חובבת אדם, בעלת שתי צורות: קטנה ודמוית חתולה בעלת שתי זנבות, ודמוית פומה המסוגלת לעוף ולהילחם. שאנגו ומירוקו רוכבים עליה בדרך כלל כאשר החבורה נודדת ממקום למקום. אמנם לא מסוגלת לתקשר, אך מבינה היטב את כל מה שקורה סביבה וכל הנאמר לה.


קוֹהַאקוּ (琥珀)
אחיה הקטן של שאנגו הנמצא תחת שליטתו של נאראקו, ומשמש כמשרתו ועבדו. קוהאקו נאלץ להלחם באינויאשה וחבורתו בפקודתו של נאראקו. רוב הזמן הוא לא זוכר דבר מחייו הקודמים כולל את שאנגו. חייו תלויים ברסיס האבן שבגבו, ואם יופרד ממנו הרסיס - הוא ימות.


קָאגוּרַה (神楽)
"מכשפת הרוח". התגשמות של נאראקו המשמשת כרוצחת שכירה המטפלת בבעיותיו. נאראקו מחזיק בליבה ויכול להורגה מתי שיחפוץ בכך.


קָאנַה (神無)
התגשמות נוספת של נאראקו, הנראית כילדה צעירה ולבנה. בכוחה יכולה קאנה לגנוב נשמות בעזרת המראה האמין שלה, והיא בת לווייתו הנאמנה ביותר של נאראקו.


גָ'אקֶן (邪見)
שד המשרת את סשומארו ומתלווה אליו לכל מקום, זאת מכיוון שסשומארו הציל את חייו. הוא עבד נאמן לו, אם כי פחדן וממהר להיכנס ללחץ.


רִין (りん)
ילדה מתוקה וחייכנית שהתייתמה משני הוריה במתקפה של שודדים, ומאז החלה לחיות לבד ונדדה בין כפרים. יום אחד, שדי הזאב של קוגה חדרו לכפר בו חיה והרגו אותה. לאחר זמן מה, סשומארו מצא אותה ומאחר שהייתה טובת לב כלפיו בעת שהיה פצוע קשה ואיבד את ידו בקרב נגד אינויאשה על טטסאיגה, זכר לה את זה ורצה לנסות את כוחה של חרבו החדשה טנסאיגה, שביכולתה להחיות מהמתים וכך חייה ניצלו. לאחר מקרה זה, היא מתלווה אליו לכל מקום. הוא קשור אליה באופן מעורר תמיהה ויוצא דופן, כיוון שהינו שד שונא אדם.


קוֹגַה (鋼牙)
המנהיג הצעיר של שבט שדי הזאב. קוגה מנסה לאתר את נאראקו ולחסלו, כיוון שנאראקו חיסל את כל אחיו לשבט חוץ ממנו ושני שדים נוספים שהם בני לווייתו. קוגה מחזיק בשני רסיסי אבן אותם הוא נעץ ברגליו, והם מקנים לו מהירות עצומה וכוח בפלג גופו התחתון. הוא מאוהב בקגומה ומעוניין לשאת אותה לאישה, אך אהבתו נתונה ליופייה ויכולתה של קגומה לראות רסיסי אבן. כחלק מנימוס, נוהג לפנות לקגומה בכינוי "האישה שלי", מה שמעורר את הרכושנות וכעסו של אינויאשה. השניים (הוא ואינויאשה) שונאים את זה את זה, כאשר קאגומה בדרך כלל לצידו של קוגה. למרות זאת, כאשר היה חשש לחיי אינויאשה, מתברר כי הוא זה שבאמת חשוב לה.


מְיוֹגַה (冥加)
פרעוש שהיה מיודד עם אבי אינויאשה וסשומארו, ולאחר מותו מתלווה לאינויאשה. מיוגה מעורב בכל, ובעל ידע רב על הארץ ועל שדים, אותו הוא חולק עם החבורה כאשר הם נאלצים להתמודד עם סכנה כלשהי. עם זאת, הוא פחדן מאוד ובורח בעת סכנה. מאידך, מציל את אינויאשה ובני החבורה מספר פעמים במקרה של הרעלה, כאשר הוא שואב את הרעל מדמם.


קַאֶדֵה (楓)
אחותה הצעירה של קיקיו שתופסת את מקומה לאחר שאחותה מתה. דבר זה קרה מהיום שקיקיו מתה והגנה על הכפר מפני שדים ורוחות רעות ב-50 השנים הבאות. קאדה היא הראשונה שהבחינה בכך שקאגומה היא גלגול נשמתה של קיקיו. החבורה נוהגת לחזור לבקרה כל כמה זמן כדי להתייעץ עמה, לעדכנה או להתאושש ממתקפה.


הַאצִ'י (八衛門)
שד דביבון חביב וחברו של מירוקו. האצ'י משנה צורה ולעתים מסייע לחבורה לנדוד ממקום למקום כאשר כולם רוכבים עליו בצורתו הגדולה המסוגלת לעוף.


טוֹטוֹסַאי (刀々斎)
מחשל חרבות שיצר עבור אביהם של אינויאשה וסשומארו את חרבותיהם: טסאיגה שיועדה לאינויאשה - חרב המסוגלת להרוג 100 שדים במכה, ו"טנסאיגה" שיועדה לסשומארו - חרב המסוגלת להחיות 100 שדים במכה. לאחר מות האב, החרבות עוברות בירושה על פי בקשתו לילדיו.


מִידוֹרִיקו (翠子)
 כוהנת קדומה שנחשבה לחזקה ביותר שהתהלכה על פני האדמה. נשמתה של מידוריקו לכודה בתוך ארבע הנשמות יחד עם נשמתו של שד, והן נלחמות ללא הרף.הקשרים בין הדמויות


    מי הדמות הכי אהובה עליך בסדרה?


{ 2 תגובות -באפשרותך לקרוא תגובות או להוסיף תגובה }

  1. וואיי קשה לי אני מתה על כולם בסדרה על אינויאשה קגומה סשומארו רין סאנגו מירקו שיפו כולםם! אפילו נארקו אבל קצת חח

    השבמחק
  2. בחרתי ברין כי היא ילדה כל כך מתוקה הלוואי שהיא הייתה הבת שלי אבל שלא תהיה טעות אני אוהבת
    גם את האחרים אבל לרין יש מקום מיוחד בלב שלי

    השבמחק

// כל הזכויות שמורות © //עיצוב ע"י daniel rose //